ට්විටර්කරණය

Twitterට්විටර් ගැන මීට කලින් අහලා තිබුණත් එච්චර ගණනකට ගත්තේ නැහැ. ඊයේ පෙරේදා තමයි හිතුණේ ට්‍රයි එකක් දාලා බලන්න ඕන කියලා. විකිපීඩියාවේ ට්විටර් ගැන සඳහන් කරලා තියෙන්නෙ Free Social Networking and Microblogging Service එකක් හැටියට. මොනවා වුණත් මේක මාර ජොලි! ඇත්තටම මේකෙන් කෙරෙන ප්‍රධානම දේ තමයි ඕනෑම වෙලාවක යාළු මිත්‍රයො කරන්නෙ මොනවද කියලා දැනගන්න ලැබෙන එක. දැනට Instant Messaging හා SMS මගිනුත් මේ සේවයට යාවත්කාල කිරීම් කරන්න පුළුවන්. අනික් අය කරන දේවල් IM හා SMS මගින් අපට දැනගන්නත් පුළුවන්. ලංකාවෙත් කිසිම ප්‍රශ්නයක් නැතුව SMS වැඩ කරනවා. මම පාවිච්චි කරලා බැලුවේ මොබිටෙල් විතරයි. මං හිතන්නෙ අනිත් ඒවත් වැඩ කරනවා ඇති. මීට අමතරව ඉතින් ඕපදූප කතා කරන්න, යාලුවො හැමෝටම එකවර පණිවිඩයක් දෙන්න, කම්මැලි වෙලාවට මොනවාහරි දොඩවන්න එහෙම කියාපු සේවයක්! 😆

නිකමට උත්සාහ කරලා බලන්න.

❗ Warning: It’s highly addictive! 😉

3 thoughts on “ට්විටර්කරණය

 1. twitter සැබවින්ම highly addictive!
  මා twitterහි registerවී වසරක් පමන ඇති.
  Dialog භාවිතයෙනුත් twitter වෙත SMS යොමුකල හැකියි.
  නමුත් පොඬි ප්රශ්නයකට තියෙන්නේ අප SMSයක් twitter වෙත යැවු විට twitter ආපසු එම අංකයට, spam (advertising) SMS එකක් පමන එවීමයි.
  මා මිත්රයන් twitter වෙත යොමු නොකලේ මේ හේතුව නිසයි.
  අප රටවල තවම SMS ad campaign එතරම් ප්රචලිත නොමැති වුවද බටහිර රටවල මෙය මීට වැඬි ප්රශ්නයක් වියහැක.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *